Перейти к содержанию
LA2-Nostalgia Interlude/C4 игровой сервер Lineage 2
  • Объявления

• Aura

Конкурс репостов на COL в группе вк https://vk.com/la2_nostalgia (до 22.07.2018)   01.07.2018

Конкурс репостов на COL игрового сервера LA2-Nostalgia! С 01.07.2018 до 22.07.2018 года будет происходить конкурс репостов.
      Подведение результатов 22.07.2018 в 18:00 МСК одним из стримеров в виде розыгрыша в прямом эфире 1 место. 500 бонус-монет 2 место. 400 бонус-монет 3 место. 300 бонус-монет
      Для участия в конкурсе необходимо: вступить в нашу группу ВК https://vk.com/la2_nostalgia поставить лайк и сделать репост записи размещенной в шапке группы (запись на должна быть не ниже 10 сверху на вашей стене на момент проведения розыгрыша, на стене не должно быть репостов сторонних серверов Lineage 2) для получения приза нужно в течении 5 суток с момента проведения розыгрыша отписаться в сообщения группы ВК для получения приза
      С уважением, Администрация сервера LA2-Nostalgia!
Kitten

server problems

Рекомендуемые сообщения

Kitten    2

Hello. I waited for a while for this server to start and i found some small problems with it. 

First, i couldn't donate. i wanted to get the 900 rubles pack, for top nongrade weapon and the soulshots that came with it, plus the vip (1,5 X ) bonuses. Can't make a payement tho. Yandex won't get money from my UK bank cards. WebMoney won't let me create a purse after i gave them all details and stuff, then want me to upload copy of my passport and whatnot. Visa won't work unless i live in Russia or surrounding countries.  So, because you don't set up a Paypal or something, you are losing donations from me, my friends and other people in Europe that wants to play on this server.

Second, i downloaded the English client, patch and updater. Most of the game is english but very important parts of it are still in russian which i can't understand. When i click on NPC, all NPC window is in russian, can't understand which line is quest, skills, sell or buy , etc. once i got a quest, the description is in english. But getting  the quests is almost impossible. When i have choices like "continue" or "give up" i just randomly click and hope for the best.  Please fix the english version, give us a fix for it. 

I fall under map texture every time i step over a ridge or make a jump .  /unstuck works, so does restarting the game, but it's a bit annoying.

Is this a russian server, where if i am not russian i'm not welcome ? now matter how much i shouted in chat, nobody answered, lucky me i got friends to play with (chat and party) but would be very nice if i could make more friends, get in a guild, etc.. where can we check server population online ?

i tried log in yesterday and it worked, to my surprise... was wondering if there was an early server start ? now i see the server is down, so i guess it'll be wiped and restarted at 6pm moscow time? 

• Thanks 1

Поделиться сообщением

Тимоха    14

Вот как это перевел гугл:

Привет. Я ждал некоторое время для этого сервера, чтобы начать, и я нашел некоторые небольшие проблемы с ним. Во-первых, я не мог пожертвовать. Хотелось получить 900 рублей пачку, за топ внегражданского оружия и соулшотов, которые пришли с ним, плюс VIP (1,5 X ) бонусы. Не могу сделать компенсацию тхо. Яндекс не будет получать деньги с моих банковских карт Великобритании. WebMoney не позволит мне создать кошелек после того, как я дал им все детали и прочее, то хочу, чтобы я загрузить копию моего паспорта и все такое. Виза не будет работать, если я не проживу в России или соседних странах. Так что, потому что вы не создали Paypal или что-то в этом роде, вы теряете пожертвования от меня, моих друзей и других людей в Европе, которые хотят играть на этом сервере. Во-вторых, я скачал английский клиент, патч и апдейтер. Большую часть игры на английском, но очень важных его частей по-прежнему на русском языке, который я не могу понять. Когда я нажимаю на НПЦ, все окна НПЦ на русском языке, не могу понять, какая линия является стремление, навыки, продать или купить и т. д. после того как я получил квест,

• Thanks 1

Поделиться сообщением

Nicolassharp    17
11 минут назад, Kitten сказал:

Hello. I waited for a while for this server to start and i found some small problems with it. 

First, i couldn't donate. i wanted to get the 900 rubles pack, for top nongrade weapon and the soulshots that came with it, plus the vip (1,5 X ) bonuses. Can't make a payement tho. Yandex won't get money from my UK bank cards. WebMoney won't let me create a purse after i gave them all details and stuff, then want me to upload copy of my passport and whatnot. Visa won't work unless i live in Russia or surrounding countries.  So, because you don't set up a Paypal or something, you are losing donations from me, my friends and other people in Europe that wants to play on this server.

Second, i downloaded the English client, patch and updater. Most of the game is english but very important parts of it are still in russian which i can't understand. When i click on NPC, all NPC window is in russian, can't understand which line is quest, skills, sell or buy , etc. once i got a quest, the description is in english. But getting  the quests is almost impossible. When i have choices like "continue" or "give up" i just randomly click and hope for the best.  Please fix the english version, give us a fix for it. 

I fall under map texture every time i step over a ridge or make a jump .  /unstuck works, so does restarting the game, but it's a bit annoying.

Is this a russian server, where if i am not russian i'm not welcome ? now matter how much i shouted in chat, nobody answered, lucky me i got friends to play with (chat and party) but would be very nice if i could make more friends, get in a guild, etc.. where can we check server population online ?

i tried log in yesterday and it worked, to my surprise... was wondering if there was an early server start ? now i see the server is down, so i guess it'll be wiped and restarted at 6pm moscow time? 

Hello! I hope administration will fix this problem.

Welcome ^^ 

• Thanks 1

Поделиться сообщением

Test    6
30 минут назад, Kitten сказал:

Hi, the server was in the test stage so the people were very few, today there will be a launch after the wipe. The server is happy to everyone, it's just that the administration is still fixing bugs and translations. Look Donate through Free-Cash, maybe Paypal will also be added soon.

P.S. I apologize for my English, translated through Google ...

• Thanks 1

Поделиться сообщением

Kitten    2

even ANNOUNCEMENTS on server are in russian only ?  i really hate to sound whiny but can you at least try and make it so people speaking other languages can actually play the game, please?

Поделиться сообщением

Link    49
12 часов назад, Kitten сказал:

We had a little problem with paysystem at start, but it's already fixed. Sorry about that.

We still didn't translate our own add's at English. Wait.

It happens even at PTS client.

Is this a russian server, where if i am not russian i'm not welcome ?

Of course not. We are glad for everyone.

It was open beta test.

Поделиться сообщением

Kitten    2
Just now, Link said:

We had a little problem with paysystem at start, but it's already fixed. Sorry about that.

nope, it's not fixed. my problem is not that i payed and didn't get the stuff.  my problem is that i cannot pay. i still cannot pay. the only methods for donations you have available are WebMoney, Yandex and Free-Kassa ... none of them accepts west european bank cards.  i kept on trying to buy that hero pack,  can't send money. 

Поделиться сообщением

Link    49
7 минут назад, Kitten сказал:

nope, it's not fixed. my problem is not that i payed and didn't get the stuff.  my problem is that i cannot pay. i still cannot pay. the only methods for donations you have available are WebMoney, Yandex and Free-Kassa ... none of them accepts west european bank cards.  i kept on trying to buy that hero pack,  can't send money. 

Okey. I'll delegate it to administrator.

Поделиться сообщением

Admin    21

European players can use the method of paying a Free-Kassa => Payeer (In this case, the account for Payeer needs to be replenished in advance), Paypal payment system will soon be connected

• Thanks 1

Поделиться сообщением

Гость
Эта тема закрыта для публикации ответов.